Yurtdışında İngilizce Bilmenin Faydaları

İngilizce dünyada kullanılan en temel dillerden bir tanesidir. Yurtdışı seyahatleri için İngilizce bilmek oldukça önemlidir. Bilindiği üzere İngilizce, her yerde kullanılma potansiyeli olan bir dildir. Örnek vermek gerekirse; Bir İspanyol ile bir Türk’ün iletişim kurması için bir tarafın İspanyolca veya Türkçe bilmesi beklenmez. Genelde ortak dil olarak İngilizce kabul edilir ve İngilizce iletişim kurulur. İngilizce, iletişim için olmazsa olmazdır.

Çok iyi bir İngilizce seviyesine sahip olunması bile, jest ve mimikler ile iletişim desteklenerek sağlıklı bir iletişim kurulabilir. Teknolojinin oldukça ilerlediği bir dönemde yaşıyoruz. Bu yüzden kelime eksiklikleri veya İngilizce seviyesinin yetersiz kaldığı durumlarda Google Translate gibi uygulamalar kullanılarak çeviri yapılabilir. Bunlar anlık durumu kurtarmaya yönelik destek verici programlar olacaktır.

 Sağlıklı iletişimler için İngilizce bilmek şarttır. Ülkemizde ilkokuldan itibaren İngilizce dersleri verilmektedir fakat okulda verilen dersler uygulamalı eğitimi geri planda bıraktığı için pratik konusunda öğrenciler geride kalıyor. İngilizce öğrenmenin en iyi yollarından birisi pratik yapmaktır ve pratik yapılmadığı durumlarda dil körelir.

Öğrenilmiş bir dilin kullanılmaması durumunda bile İngilizce seviyesi zayıflayabilecektir. Gündelik hayatta sık sık İngilizce konuşarak öğrenme durumunu desteklemek gerekmektedir. Bu yüzden uygulamalı eğitim, en az teorik eğitim kadar önemlidir ve bunun üzerine düşülmelidir.

Yurtdışında İngilizce Bilmenin Faydaları
Yurtdışında İngilizce Bilmenin Faydaları

Yurtdışında İngilizce Bilmenin Faydaları Nelerdir?

İngilizce bilmenin faydaları oldukça çeşitli maddeler ile karşımıza çıkıyor. İngilizce bilmek demek, Dünya’nın her yerinde bireyin kendisini rahatlıkla ifade edebilmesi demektir. İngilizce global bir dil olarak bilindiği için herhangi bir ülke ziyaretinde, ülkenin diline hakim olmaya bile gerek yok. Yeterli seviyede İngilizce biliniyorsa bu sağlıklı bir iletişim için temelleri oluşturacaktır.

Yurtdışında İngilizce bilmenin diğer faydaları da şöyle sıralanabilir:

 • Dünyada herhangi bir konumda sağlıklı iletişimler kurmak.
 • Kariyer kurmak için temel hazırlamak.
 • İş başvurularında ön plana çıkmak. (Genellikle İngilizce bilmek şart tutulur)
 • Bilgisayar uygulamalarında problem yaşamadan istenileni gerçekleştirmek.
 • Turistler ile iletişim kurarken sağlıklı iletişim kurmak.

Görüldüğü üzere İngilizce bilmenin faydaları saymakla bitmez. Hayatın birçok alanında İngilizce bilmek şart durumunda. İngilizce bilmemenin eksiklikleri özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki kişiler için büyük sıkıntı oluşturuyor. Türkiye’yi ele alırsak içinde bulunduğumuz dönemde iş ilanları incelenirse İngilizce bilmeyene iş yok gibi bir düşünce yanlış olmaz. İlginç bir şekilde İngilizce ile bağlantısı olmayacak işler için bile İngilizce şart tutulmakta. İngilizce bilmek artık bir mecburiyet haline geldiği için kişilerin kendilerini geliştirmesi gerekmekte. İngilizce kursları ile birlikte öğrenimler hızlandırılabilir ve pratikler ile desteklenebilir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.