5-12 Yaş Çocuklar İçin İngilizce Eğitimin Püf Noktaları

Yabancı dil eğitimin küçük yaşlardan itibaren verilmeye başlanmasının pek çok artısı olduğu biliniyor. Bunun en büyük nedeni ise çocukluk döneminde zihnin daha berrak ve kolay öğrenmesi geliyor. Çocuklara verilen yabancı dil eğitimlerinden daha çabuk verim alındığı biliniyor. Çocukların ilgisinin daha yoğun olduğu ve merak ettikleri şeyleri daha çabuk öğrenmek istemeleri yabancı dil eğitimlerini olumlu anlamda etkiliyor. Özellikle 5 ve 12 yaş aralığında verilen dil eğitimlerinin daha anlaşılır olduğu ifade ediliyor. Dünya dili olan İngilizceyi bu yaş aralığında öğretmek isteyen pek çok ebeveyn 5 -12 yaş çocuklar için İngilizce eğitimin püf noktaları konusunda yeterli donanıma sahip eğitim kurumlarını tercih etmeye özen gösteriyorlar.

Çocuklukta İngilizce Eğitimi

İngilizce öğrenmek isteyen pek çok kişi bu dili çocuk yaşlarda öğrenmedikleri için duydukları pişmanlıkları devamlı olarak dile getirmeye devam ediyor. Günümüzde İngilizce bilmenin oldukça önemli olduğu pek çok kişi tarafından biliniyor. Çocuk yaşlardan itibaren temel eğitimle alınan İngilizce dersleri ne yazık ki yeterli seviye de olmuyor. Bu nedenle pek çok kişi temel eğitime destek olarak İngilizce kurslarına katılmayı tercih ediyorlar. Çocukluk döneminde alınan İngilizce eğitimleri daha farklı oluyor. Bu konuda kurs ve eğitmenler daha farklı eğitim teknikleri uyguluyor. Çocukluk döneminde yani daha çok 5 ile 12 yaş arasında alınan İngilizce eğitimleri daha kalıcı oluyor. Bu nedenle bu yaş aralığında verilen eğitimlere daha fazla özen göstermesi gerekiyor.

5 – 12 Yaş Eğitim Teknikleri

Erken çocukluk dönemi ve ergenliğe geçiş dönemi olarak lanse edilen bu yaş aralığı çocuğun gelişimi konusunda oldukça önemli bir yere sahip oluyor. Bu yaş aralığında verilen eğitimin daha kalıcı olduğu ifade ediliyor. İngilizce eğitim veren bir firma olarak 5 -12 yaş çocuklar için ingilizce eğitimi alanında farklı ve daha özenli eğitim teknikleri kullanmaya büyük bir özen gösteriyoruz. Bu yaş aralığında alınan İngilizce eğitimin ileri yaşlarda daha önemli bir hale geleceği ifade ediliyor. Bu yaş gruplarına verilen yabancı dil eğitimlerinde kurum olarak farklı eğitim materyalleri ve teknikleri de kullanmaya özen gösteriyoruz. Bu tekniklerin başında görsel ve işitsel materyallerin kullanımı ilk sırada yer alıyor. Bu materyaller sayesinde verilen İngilizce eğitimi pek çok açıdan daha kalıcı ve sürdürülebilir oluyor.

5-12 Yaş Çocuklar İçin İngilizce Eğitimin Püf Noktaları
5-12 Yaş Çocuklar İçin İngilizce Eğitimin Püf Noktaları

Çocuklar İçin İngilizce

İngilizce öğrenmek isteyen herkese farklı bir eğitim yöntemi uygulanması gerekiyor. Bu eğitimde temel olarak alınması gereken faktör yaş ve İngilizce seviyesi olmalıdır. 5 ve 12 yaş aralığındaki çocuklar için oluşturulan İngilizce eğitim gruplarında pek çok farklı yöntemden yararlanılıyor.

Bunların başında gelen destekleyiciler ise şunlardır:

 • İngilizce masal okuma ve anlatma
 • İngilizce hikaye okuma ve anlatma
 • İngilizce günlük yazma
 • İngilizce şarkı söyleme
 • İngilizce oyunlar oynama

Bu maddelerde yer alan etkinlikler yaparak bu yaş aralığındaki çocukların İngilizce eğitimleri desteklenmiş oluyor. Bu yaş aralığındaki çocuklara da İngilizce eğitim veren bir kurum olarak tüm bu etkinlikleri belli bir düzen içerisinde yaptırmaya özen gösteriyoruz.

İngilizce Bilmenin Faydaları

Dünyanın her yerinde konuşulan İngilizceyi bilmenin kişiye pek çok faydasının bulunacağı biliniyor. Özellikle küçük yaşlardan itibaren alınan İngilizce eğitimleri kişinin bu dili öğrenmesini kolaylaştırıyor. İngilizce bilen 5 ve 12 yaş aralığındaki çocukların derslerinde daha başarılı olduğu biliniyor. Ayrıca dünyayı yakından tanıma ve takip etme imkanı bulunan bu çocuklar daha farklı bir bakış açısına sahip olabiliyor. İngilizce bilmenin hem akademik hem de kariyer alanında birçok faydası bulunuyor.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.