Aile Birleşimi Sınavı Hazırlık Kursu – A1 Almanca

Almanya’da yaşayan eşinin yanına yurt dışından taşınmak isteyen kişilerin aile birleşimi sınavı hazırlık kursu kapsamında eğitim alarak en azından başlangıç seviyesinde bir Almanca bilgisine sahip olduğunu belgelemesi zorunludur. Bu belgeyi almadan eşi olmasına rağmen kişilerin oturma izni almaları mümkün hale gelir.

Goethe Zertifikat A1 Almanca sınavı kapsamında SD1 sertifikası ile Almanca bilgi düzeyi kanıtlanmış olur. Bu sınavdan başarılı olmak ve Almanya’ya seyahat – oturma izni almak için Almanca aile birleşimi kurs programımıza katılarak kısa sürede başarıya ulaşabilirsiniz. Temel yeterliliklerin ölçüldüğü sınavda okumaya – yazma, konuşma ve dinleme gibi temel beceriler test edilecektir.

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Nedir?

Türkiye’den veya yurt dışından Almanya’daki eşinin yanına taşınmak isteyen kişilerin Goethe – Institut tarafından düzenlene bir Almanca seviye tespit sınavına girmesi ve Almanca bilgisini belgelemesi gerekir. Basit düzeyde Almanca bilgisinin test edildiği bu sınav genel olarak aile birleşimi olarak bilinir. Uzman eğitimci kadromuz tarafından sınava yönelik hızlandırılmış almanca eğitim programları düzenlenerek en kısa sürede söz konusu sınavdan başarılı bir puan almanız sağlanır.

A1 düzeyde Almanca bilgisinin test edileceği sınav kapsamında iki 65 dakika yazılı ve 15 dakika sözlü sınav uygulanır. Yazılı sınavda okuduğunu anlama ve günlük konuşma, gramere ilişkin basit sorular yöneltilmektedir. Grup halinde yapılan sözlü sınavda ise kendini tanıtma, istekte bulunma ve genel konuşma gibi unsurlar kontrol edilir. Almanca A1 kursu kapsamına aile birleşimi için yeterli düzeyde teorik ve pratik bilgi eğitmenlerimiz tarafından kursiyerlerimize kazandırılmaktadır.

A1 Sıfırdan Almanca Eğitimi

Aile birleşimi veya eğitim, iş hayatına ilişkin profesyonel kariyer hedefleriniz için yeni bir dil öğrenmek amacıyla başlangıç seviyesinde Almanca kurslarımıza katılım sağlayabilirsiniz. Aile birleşimi sınavı hazırlık kursu kapsamında eğitimlerin tamamlanmasının ardından eşinizin yanına taşınmak için gerekli izin belgesini alabilirsiniz.

Kurumumuz tarafından yabancı dil öğrenme hedefleriniz ve seviyenize göre özel gruplarla ve birebir Almanca eğitimleri verilmektedir. Almanca dışında diğer yabancı diller içinde sıfırdan alma olanağı sunulur.  

Garantili Almanca Aile Birleşimi Sınavı

Aile birleşimi kursuna katılarak SD1 belgesi için garantili eğitim programımıza katılabilirsiniz. Günlük konuşma, okuma ve yazma becerilerinin en basit düzeyde test edildiği aile birleşimi sınavı kapsamında başarılı bir sonuç almak için kurumsal eğitim merkezimizin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Başlangıç seviyesinde Almanca yabancı dil eğitimlerimiz kapsamında yabancı dil seviyenize ve dil öğrenmedeki temel hedeflerinize göre ayrıca detaylı kurslarımıza da dahil olarak bu becerilerinizi geliştirmeniz mümkündür. Online a1 Almanca kursu ve aile birleşimi sınavına yönelik özel kurs programımız hızlandırılmış bir şekilde garantili sonuç almanız için size gerekli dil desteğini sunacaktır. Hem gramer hem pratik konuşma eğitimleri sınavdan geçmenize yardımcı olacağı gibi Almanya’da günlük hayatta alışma sürecinin kolay atlatılmasını da sağlayacaktır.

Aile Birleşimi Eğitim ve Sınav İçeriği

Aile birleşimi sınavı için genel olarak dört farklı bölümden bahsetmek mümkündür. Dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak bir dilin temel düzeyde bilinip bilinmediğini gösteren temel unsurlar sınav aracılığıyla test edilmektedir. Sınav başarısının sağlanması için profesyonel eğitimcilerimiz tarafından sınava yönelik özel eğitim programı belirlenecektir.

Her seviyede kişi için özel olarak belirlenecek aile birleşimi sınavı hazırlık kursu kapsamında ders içerikleri de yine sınav odağında benzerlik gösterir. Daha ileri seviye Almanca öğrenmek isteyen kişiler için ayrıca A1 seviyeden C2 seviyesine kadar yabancı dil eğitim programlarımızı da tercih edebilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.