Avcılar İngiliz Kültür İle Yeni Bir Deneyim

Dil öğrenmek isteyen bireyler avcılar ingiliz kültür ile yeni bir deneyim kazanmaya hazır olun. Çünkü dil derslerimiz sayesinde artık bir dili pratik olarak konuşabilme becerisi, akılda çeviri yapmama imkanı, kendinizi farklı bir kültürle keşfetme olanağı kazanarak keyifli vakit geçireceksiniz.

Dil Öğrenmede Kursların Faydası

Dil öğrenimi tek başına da halledilebilir bir mevzudur. Ancak bireyin topluluk halinde herkesle beraber öğrenebilmesi, pratik yapabilmesi, üzerine düşünebilmesi veya sınavlara hazırlanabilmesi daha kolay ve gerekli bir durumdur. Bireyler böylece kendilerini yalnız hissetmeyecek, topluluk ile dil konuşarak daha büyük özgüven kazanacak, bildiklerini sorgulayabilecektir. Bizim esas aldığımız nokta kişilere yeni bir kültürden bahsederek ufuklarının açılmasına yardımcı olmak, ileride yaşanabilecek dil problemlerinin ve isteksizliklerinin önüne geçmektir. Gelecekte daha öğrenmeye meraklı bireyler haline gelmelerinin önündeki engelleri kaldırabilmek esastır.

Avcılar İngiliz Kültür İle Yeni Bir Deneyim
Avcılar İngiliz Kültür İle Yeni Bir Deneyim

Neden Dil Öğrenilmeli?

Farklı bir kültürle tanışma olanağı sağlayan bazı platformlar, kurslar, öğretim merkezleri, dershaneler gibi yerlerde kişilere dil ders olarak verilmekle kalmayıp dil öğreniminin önemi anlatılır. Dil öğrenimi zorunlu değil fakat faydalı bir yöntemdir. Dil kişileri birbirine bağlayan, duygu ve düşünceleri ifade etmeyi gerektiren bir araç olması dolayısı ile bizlere öğrendiğimizde farklı dünyaların kapılarını açması ile bilinir.

Neden dil öğrenilmeli sorusuna ise verilebilecek cevaplardan biri merak duygusudur. İnsan sonsuz bir merak duygusuyla doğar, biraz daha büyüdüğünde 2-7 yaş arası dil öğrenimine oldukça yatkındır. Uzmanlar tarafından önerilen en iyi dil öğrenme yaşları bu 2-7 yaş arasıdır. Dolayısıyla yine istenildiği takdirde dil öğrenilebilir fakat beyin bu yaşlardaki kadar kalıcı bilgilerle dolmaz.

Neden İngilizce Tercih Edilmeli?

Bazı dillerin özellikle büyük önemlerinin olduğunu söylemek yanlış olmaz sanıyorum. Bir de üzerine bu dil İngilizce ise. İngilizce dünya dili olması ile bilinir ve çoğunluk tarafından tercih edilir. Üzerinde durmak, zor gibi gözükse de biraz çabalamak önemlidir. İletişim sıkıntısının yaşanmaması için de bazı temel bilgilerin tekrar edilmesi gerekebilir. Yine de İngilizce konuşulmayan bazı yerler olsa da bu İngilizcenin konuşulma sıklığının diğer dillerden farklı olduğu gerçeğini değiştirmez.

En Çok Hangi Diller Konuşulmaktadır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı dillerin konuşulma sıklığı oldukça fazladır. Bu yüzden hepsinin öğrenilmesi şart olmasa da gidilen bir iş görüşmesinde veya muhabbet ortasında sıklıkla bahsedeceğiniz bazı diller de mevcuttur.

 • Almanca
 • İspanyolca
 • İtalyanca
 • Fransızca
 • Japonca
 • Rusça gibi dillerin önemi günümüzde bir hayli fazladır.

Farklı kültürlerin öğrenilmeye çalışılması da merak duygunuzu kabartarak sizi yeni şeyler öğrenmeye teşvik edecektir.

Avcılar İngiliz Kültür İle Yeni Bir Deneyim
Avcılar İngiliz Kültür İle Yeni Bir Deneyim

Dil Öğrenimi Nasıl Olur?

Dil öğrenirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Üzerinde durabilmek, ezber yapmadan anlamaya çalışmak, gramer öğrenmeden işin detaylarına girmemek. Yeni bir kültürle tanışmak için ezber yapmaya gerek yoktur, ezber bazı şeylerin çözümü de değildir bu yüzden. Farklı kültürleri anlamak için çaba göstermek gerekir. Peki, başka neler var?

 • Okuma kitapları ile öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi, kelimelerin çevirisinin yapılması ancak ezberlenmemesi.
 • Dizi, Film, Belgesel izleyerek bilinmeyen kelimelerin duyulması. Bazen de İngilizce altyazılı izleyerek konuşulan kelimelerin karşılığının öğrenilmesi.
 • Hiç anlaşılmayan kelimeleri dahi dinleyerek kulak aşinalığı yaratılması.
 • Öğrenilecek olan dilin kültürünün araştırılması, insanlarına dair belgeseller izlenilmesi veya o dili konuşan yazarların kitaplarının okunmaya çalışılması.
 • Bazı platformlarda yabancı kişilerle pratik yapılması. Gerektiği yerde kişilere soru sorarak bilgi öğrenilmesi gibi yöntemler ile dil öğrenebilmek gayet mümkün. Ancak dil öğrenimini kendi kafamızda zorlaştırmak hiçbir işe yaramıyor maalesef.
  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.