İngilizce Aktivitelere Örnekler

İngilizce diline en iyi seviyelerde sahip olmak isteyenler için uzun bir süreç olan kurs ve öğrenme aşamalarını daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Standart olarak kurs eğitimlerinin yanı sıra, daha pratik adımları atabilmek için bazı aktiviteler karşınıza çıkacaktır. İşte sizlere İngilizce öğrenebileceğiniz aktiviteler hakkında bazı öneriler:

İngilizce Oyunlar

Yeni kelimeleri öğrenmek isteyenlerin tercihi online oyunlardan yana olmaktadır. Dijital ortamlarda oynanan oyunlarda İngilizce dilini seçen kişilerin eğlenerek öğrendikleri görülmektedir. Sizler de bu yola başvurmak istediğinizde bilgisayar veya akıllı mobil cihazlarınız üzerinden oyunları indirebilirsiniz. Aynı zamanda online testlere katılarak kelime veya gramer odaklı oyunlarla seviyenizi ölçebilirsiniz. Ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bu aktivitelerle okuma ve yazma becerileriniz daha da gelişecektir.

İngilizce Filmler

İngilizce’yi belirli seviyelerde bilen kişiler için en iyi ve eğlenceli aktiviteler arasında film izlemek yer alacaktır. Alt yazısız olarak izlenecek olan filmler son derece faydalıdır. Özellikle ilk etapta kendi dilimizde izleyeceğiniz, sonrasında alt yazılı ve alt yazısız olarak izlemeye devam edeceğiniz filmlerde pek çok avantajı yakalayabileceksiniz. Bu aktiviteyi tek başına gerçekleştirmeyen ve yanında arkadaşıyla film izleme keyfini yaşayanların, birbirlerine soracakları sorular ve verecekleri yanıtlar da birer aktivite olacaktır.

İngilizce Kelime Kartları

Daha fazla sayıda kelimeyi öğrenmek isteyenlerin başvurduğu aktivitelerden birisi kelime kartlarıdır. İnternet üzerinden satın alabileceğiniz bu kartlarla kendinizi geliştirebilirsiniz. Kısa sürede yüzlerce kelimeyi öğrenmenizi sağlayan ve eğlendiren kelime kartları ile çeşitli oyunları oynayabilirsiniz. Hızlıca kelime öğrenmenin ve kendinizi geliştirmenin yollarını arıyorsanız, internet üzerinde veya elinizdeki kaynaklarda yer alan tüm kelimelere göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Kelime haznenizi geliştirecek olan bu yöntemlerde öğrendiklerinizi not alarak sık sık tekrar etmeyi unutmayın.

İngilizce Hikayeler

İngilizce gramer bilgisini genişletecek aktivitelere örnek olarak hikayeleri verebiliriz. En çok sevilen ve okunan hikayeleri İngilizce dilinde okumak çok daha keyifli olacaktır. Yeni kelimeleri öğrenmenin mutluluğunu yaşayabileceğiniz bu yöntem sayesinde zaman kavramlarına daha da hakim olabileceksiniz. Bununla birlikte karşınıza çıkabilecek her kelimeyi okumaya çalışmanız, bilmediklerinizi not etmeniz ve en güvenilir kaynaklardan öğrenmeniz de etkili çözümlerden birisi olacaktır.

Online Sohbet

Sırada bildiklerinizi daha da pekiştirmek varsa, bu durumda tek başınıza hareket etmek yerine sohbet arkadaşları edinebilirsiniz. Ana dili İngilizce olan kişilerle karşılıklı olarak sohbet edebileceğiniz online ortamları tercih edebilirsiniz. Gerçek hayatlarınızda bu imkana sahip olmadığınız için üzüntü yaşamak yerine, chat arkadaşlarınızı sanal ortamlarda seçebilirsiniz. Böylece daha geniş alternatifleri elde edebilir ve hatalarınızı daha iyi bir şekilde görebilirsiniz. Chat platformlarında yabancı odalarda karşınıza çıkacak olan İngiliz veya Amerikalı kişiler sayesinde telaffuzları ve gramer yapılarını en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.

İngilizce Videolar

En baştan başlayacak olan kişilerin İngilizce öğrenmelerini sağlayan aktiviteler arasında video sunumları yer almaktadır. İngilizce öğrenmek isteyenleri bekleyen kelimeler, yiyecekler veya sayılar gibi pek çok alanda ayrı olarak hazırlanmış videolardan destek alabilirsiniz. Böylece görsel hafızası daha güçlü olan kişilere yönelik hazırlanan bu içeriklerin en kısa sürede fayda edeceğini vurgulayabiliriz.

Tüm bu yöntemleri uygulayarak İngilizce’yi daha kısa sürede öğrenmenizi sağlayacak aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Alacağınız kurslarla ve ücretsiz olarak faydalanacağınız desteklerle birlikte kendinizi geliştirebilirsiniz. Ömür boyu ingilizce aktiviler için İngiliz Kültür Avcılar’ı tercih edebilirsiniz.Online ortamlarda pek çok kaynağa ulaşarak daha başarılı adımları atabilirsiniz. Karşılıklı olarak yaklaşık 10’ar dakikalık süreçlerde İngilizce konuşmanızın her geçen gün daha iyi bir seviyeye gelmenizde etkili olacağını vurgulamaktayız. Hem dinlerken, hem de konuşurken akıcı bir İngilizce öğrenmenizin bu aktivitelerle mümkün olacağını aktarıyoruz. İngilizce’ye hayatınızda ne kadar çok yer verirseniz, o kadar kısa zaman diliminde karşılık bulacağınızı belirtebiliriz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.