İngilizce Aktiviteler

Anasayfa » İngilizce Aktiviteler
İngilizce Eğitim Aktiviteler
İngilizce Eğitim Aktiviteleri

Günümüz dünyasında iletişim hayatımızın olmazsa olmazlarındandır. Teknoloji ile birlikte gelişen olanaklar iletişimi daha da önemli hale getirmiştir. Küresel dünyada iletişimin en temel öğesi ise dünyada en geçerli dil olması sebebi ile İngilizcedir. Eğer öğrencimiz iseniz ömür boyu ingilizce aktivitelere katılma imkanınız vardır. Ana dili İngilizce olmayan ülkelerde yaygın bir öğrenme hedefi taşıyan İngilizce, diğer bütün diller gibi teorik öğrenimi pratikle birleştirmeye ihtiyaç duyar. İşte bu sebeple Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursu olarak bizler öğrencilerimizin sadece eğitimleri sırasında değil, ömür boyu sınırsız olarak faydalanabilecekleri aktivite dersleri ile kendilerine pratik yapma olanağını sunmaktayız.

                Dört ana beceri etrafında şekillenen aktivite derslerimiz ile İngilizce öğreniminizi kalıcı hale getirebilir ve dünya vatandaşı olmak için bir adım daha ileri gidebilirsiniz. Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursu öğrencileri haftanın farklı gün ve saatlerinde, eğitim gördükleri ya da öğrenimini tamamladıkları seviyenin aktivite derslerine katılarak teorik bilgiyi pratiğe dökerler. Bu şekilde öğrenme gerçek anlamda gerçekleşmiş olur. Aktivite derslerimizi şu şekilde sınıflandırabiliriz:

%30 Ekstra İndirim Kazanmak için Formu Doldurun

  Ömür Boyu İngilizce Aktiviteler

  • İngilizce Konuşma Aktiviteleri
  • İngilizce Dinleme Aktiviteleri
  • İngilizce Okuma Aktiviteleri
  • İngilizce Yazma Aktiviteleri

  Konuşma Aktiviteleri

              Dil öğrenimi temelde o dilin dilbilgisi kurallarıyla başlasa da dili sözlü olarak kullanamadığımız takdirde bir fayda sağlamamaktadır. Başlangıç seviyesinden ana dil basamağına kadar farklı gün ve saatlerde konuşma dersleri yapılmaktadır. Speaking Lessons adı verilen bu dersler öğrencilerimizin de yoğun olarak talep ettiği ve katılım sağladığı derslerdir.

              Konuşurken kelime bilgilerini, dil bilgisi hatalarını da test etme imkanı bulan öğrencilerimiz, alanında uzman Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde her ders belirlenen farklı bir konu ile konuşma aktiviteleri gerçekleştirirler. Konuşma konuları her seviyeye göre farklılık göstermekle birlikte günlük hayattan akademik konulara, sanattan spora çeşitlendirilmiştir.

  Dinleme Aktiviteleri

              Ders içinde de sıkça üzerinde durulan bu temel beceri ingilizce aktivite dersleri ile de pekiştirilir. Konuşmanın gerçekleştirilebilmesi için dinlediğini anlama esastır. Kimi zaman İngilizce bir video izlenerek kimi zaman ses dosyaları aracılığı ile öğrenciler farklı aksanlarla karşı karşıya kalırlar. Dünya genelinde ana dili İngilizce olmayan pek çok ülkede de ticari faaliyetler İngilizce üzerinden yürütülmektedir. Bu sebeple öğrencilerimizin  sadece İngiliz, Amerikan, Kanada ya da Avustralya aksanlarını değil, Ukraynadan Çine kadar geniş yelpazede konuşulan İngilizcenin farklı aksanlarını da anlamalarını hedefleriz. Listening lessons adlı bu dersler, en az speaking lessons kadar üzerinde durulması gereken dört temel beceriden birini oluşturur.

  Okuma Aktiviteleri

              Seviye seviye değişiklik gösteren bu aktiviteler İngilizce kelime bilgisini ve dil bilgisi düzeyini de arttırması bakımından büyük önem taşımaktadır. Ulusal İngilizce sınavlarımızın tamamı okuduğunu anlama üzerine şekillenmiştir. Aynı şekilde bütün uluslararası sınavlarda da okuduğunu anlama bölümü önemli bir yere sahiptir. Basit paragraflardan akademik makalelere kadar uzanan okuma aktiviteleri metinlerle ilgili sorulara sözlü ya da yazılı cevap verilerek diğer becerilerin de pratik edilmesini sağlar. Reading Comprehension Lessons adlı derslerimizin yanı sıra Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursu, öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı da kazandırmak istemekte ve bunun için tavsiyelerde bulunmaktadır.

  Yazma Aktiviteleri

              Doğru cümle kurmaktan başlayarak paragraf ve ardından farklı türlerde makaleler yazmaya kadar uzanan bir süreç eğitimidir. Öğrenciler bilgilerini yazılı düzeyde pratik etme imkanı bulurken eksiklerini giderme ve kelime dağarcıklarını genişletme fırsatı yakalarlar. Writing Lessons dersleri içinde kelimelerle hikaye yazma, verilen paragrafın başını ya da sonunu oluşturma, essay kalıplarını öğrenme ve essay yazma becerisi kazanma hedeflenir. Uluslar arası sınavlar içinde İngilizce yazma becerisi kazanılması şarttır ve profesyonel dünyada da formal writing adı verilen resmi dilde yazım olmazsa olmazlardandır.

              Dört temel becerinin ayrı ayrı işlenmesinin yanında unutulmaması gereken önemli bir nokta da bu dört becerinin aslında bir arada da ilerlediğidir. Konuşma aktivitesi sırasında öğretmenin sorduğu bir soruyu anlayıp ona cevap vererek dinleme de yapılmış olur. Okuma aktivitesinde parçayla ilgili sorulara sözlü ya da yazılı cevaplar verilirken diğer beceriler de pekiştirilir. İşte bu sebepledir ki Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursu, aktivite derslerine katılımı esas görür ve öğrencilerini bu anlamda daima teşvik eder.

              İngilizceyi güvenilir bir kurumda, uzman öğretmenler eşliğinde öğrenmek ve öğrendiklerinizi aktivite derslerimizle pratik etmek için sizleri de kurumumuza bekliyoruz.

  Whatsapp
  Ayşe Yılmaz
  Ayşe Yılmaz
  Merhabalar, İstanbul Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kurslarındaki eğitimleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

  İndirim ve Bilgi İçin