İngilizce Seviyemi Nasıl Öğrenebilirim?

İngilizce, günümüzde çok yaygın bir şekilde kullanılan bir dildir. Bu dil o kadar yaygın bir hale gelmiştir ki, artık yabancı dil olarak bile görülememektedir. Bu durumda da İngilizce seviyesi devreye girmektedir. bir kişinin İngilizce seviyesinin iyi ya da kötü olması, o dili ne kadar kullanabildiğine bağlıdır. Bu dil seviyeni ölçebilmek için çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Genellikle seviyeye öğrenebilmek için test ya da kitaplardan faydalanılabilmektedir. Bununla yetinmeyip diğer yöntemler yardımıyla da seviyenizi belirleyebilirsiniz. Böylece İngilizce seviyemi nasıl öğrenebilirim? Sorularına da cevap bulabilirsiniz.

İngilizceyi Geliştirmenin En Etkili Yöntemleri

Bir dili geliştirmenin en etkili yöntemlerinden birisi, şüphesiz olarak iletişim kurmaktır. Dilinizin ne kadar gelişip gelişmediğini başkalarıyla konuşarak belirleyebilirsiniz. Bu yüzdendir ki, İngilizcesini ilerletmek isteyenler, yabancı ülkelerde ikamet etmek istemektedir. Bu en önemli sebepler içerisinde bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra başvurulabilecek diğer yöntemler ise şu şekildedir;

 • İngilizce dergi ya da kitaplar okumaya çalışmak
 • Kurs ya da birebir eğitimler değerlendirilebilir.
 • Özellikle anadili İngilizce olan kişilerden eğitimler alınabilir.
 • İngilizce bilen arkadaşlar edinerek geliştirilebilir.

Bu yöntemlere sıklıkla başvurulmaktadır. Çoğunluğu da başarılı olmaktadır. Tek yapılması gereken karar vermek ve doğru hamle yapmaktır. Doğru hamleyi yaptıktan sonra sizde İngilizce seviyemi nasıl öğrenebilirim? Sorularından uzaklaşabilirsiniz. Bu soruyu sormak yerine daha farklı diller konuşmaya yönelebilirsiniz. İngilizce sizin için sadece alternatif bir dil olarak kalabilmektedir. Unutulmamalıdır ki, hiç bir dil çaba sarf etmeden öğrenilememektedir. Fakat uğraştıktan sonra öğrenilemeyecek hiç bir yabancı dil yoktur.

İngilizce Seviyemi Nasıl Öğrenebilirim?
İngilizce Seviyemi Nasıl Öğrenebilirim?

İngilizce Öğrenirken Test Yapmak Ne Kadar Önemlidir?

İngilizce ya da farklı dilleri öğrenirken test yapmak, kendinizi kontrol etmenizi sağlamaktadır. Yaptığınız testler seviyesinde olumlu ya da olumsuz olarak ilerlediğinizi görebilirsiniz. Bunları yaparken doğru yöntemlerden faydalanmayı unutmamalısınız. Test yaparak hatalarınızı görme ve daha sonra düzeltme imkanı bulabilirsiniz. Böylece sonraki testlerinizde daha başarılı olabilirsiniz. Başarılı olmanızla birlikte de testleri daha hızlı yapabilecek hale gelebilirsiniz. Bu şekilde kendinizi gözlemlemeniz, uygulayacağınız yöntemleri belirlemenize de yardımcı olmaktadır. Kendiniz için en iyi yöntemi testler yardımıyla da belirleyebilirsiniz.

İngilizce Seviye Tespiti

İngilizce Okuma Becerileri Nasıl Geliştirilir?

İngilizce konuşma ya da yazma kadar okuma becerisi de önemlidir. Bir dili sorunsuz yazabilmek için okumak da gerekmektedir. Bu da becerilerin geliştirilmesiyle ilintilidir. Bu nedenle kendinize yöntemler geliştirebilirsiniz.

En çok uygulanan yöntemler genellikle şu şekildedir;

 • Okuma alışkanlıklarına İngilizce metinler eklemek,
 • İngilizce şarkılar dinleyerek geliştirmek,
 • Karşılaşılan yeni kelimeleri not ederek çalışmak,
 • Mobil uygulamalardan faydalanmak,
 • Bloglardan faydalanmak İngilizce okuma becerilerinin geliştirilmesinde çok önemli yere sahiptirler. Bunları uygulayan kişiler İngilizceyi daha rahat bir şekilde konuşmaya başlayabilmektedir. Bu da okuma hızının olumlu bir şekilde artmasına yardımcı olmaktadır.

İngilizce Öğrenmek İçin En Uygun Yaş Kaçtır?

İngilizce ya da diğer yabancı dilleri öğrenmek için en uygun yaşlar, küçük yaşlardır. Çünkü küçük yaştaki bireylerin zihni daha boştur. Bunları doldurmak daha kolay olmaktadır. Belli bir yaşa gelmiş kişilerin yeni bir dil öğrenmesi daha da zorlayabilmektedir. 6 yaşında dil öğrenmeye başlayan kişiler bu açıdan daha avantajlıdır. Öğrenmeleri daha hızlı gelişmektedir. Çok fazla bilgiyi akıllarında tutabilme becerilerine sahip olabilirler. Bunun için yeni dil öğrenmek için, erken yaşlar tercih edilmelidir. Ne kadar çok zaman geçerse, yeni bir dil öğrenmek o kadar zor bir hale gelmektedir. Doğru bağlantı ve yöntemlerle İngilizceyi kısa sürede öğrenebilmek hayalden ibaret değildir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.