Seviyelere Göre İngilizce Eğitimi

Dil bilgisi seviyesine göre İngilizce eğitimi, pek çok kişinin almak istediği dil eğitimleri arasında yer almaktadır. Öğrenme seviyelerine göre dil kurslarında farklı seviyelerde eğitimler verilmektedir. Genellikle ana dili İngilizce olan eğitmenlerin dersleri sayesinde her öğrenci kendi seviyesine göre İngilizce dersleri alarak bu seviyeleri atlamak ve dil bilgisini geliştirmek istemektedir. Siz de kaliteli eğitmenlerden seviyelere göre İngilizce eğitimi alabilir, hayalinizdeki İngilizce dil bilgisi becerilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce Seviyeleri ve Seviye Sistemleri

İngilizce dil seviyeleri ve seviye sistemleri, belirli standartlara göre belirlenmiştir. Her dilin kendi içinde zorluk seviyeleri bulunmaktadır. Bu seviyeler, günlük konuşma dilinden resmi iletişim diline kadar artış gösterdiği için başlangıç, orta ve ileri seviye şeklinde farklı adlarla isimlendirilmektedir. Bu seviyelere kısaca değinmek gerekirse;

Beginner seviyesi, İngilizcede temel kelimelerin bilindiği ve başlangıç aşaması olarak görülen bir seviyedir. Bundan bir üst seviye olan Elemantary seviyesinde kişiler, basit İngilizce kalıplarını bilmektedir. Bu tarzda kurulan basit cümleleri anlayıp konuşabilirler. Bu seviyeden daha fazla kelime ve İngilizce kalıbı bilindiği zaman Pre-Intermediate İngilizce seviyesine ulaşılmaktadır. Bu seviyede olan kişiler karşılarındaki kişi tane tane konuştuğunda rahatlıkla konuyu anlayabilir ve zorlansalar da bu kişiye yanıt verebilirler.

İngilizce Seviyesine Göre Dil Kursu

İngilizce durumuna göre dil eğitimleri, kişilerin başarılı bir şekilde bulunduğu mevcut seviyeden yükselmesini sağlayan dil kurslarıdır. Bu tür kurslarda ana dili İngilizce olan eğitmenler eşliğinde kişinin İngilizce kelime bilgisi ve temel dil kalıplarını rahatlıkla öğrenmesi mümkün olmaktadır. Intermadiate seviyesinde olan bir kişi, orta seviye İngilizce bilmektedir. Konuşma konusunda bu seviyedeki kişiler önceki seviyelere göre rahat olsa da Upper-Intermediate yani ortalama üstü olan kişilere göre başarısız kalırlar.

İngilizce dil seviyelerinde son sırada Advanced seviyesi yer almaktadır. Kelime ve gramer bilgisi en üst seviye olan grup bu şekilde tanımlanmaktadır. Temel İngilizce bilgileri bu seviyede olan kişiler, İngilizceyi akıcı ve hızlı bir şekilde konuşabilir, karşısındaki kişi ne kadar aksanlı ya da hızlı konuşursa konuşsun onu anlayabilirler. İngilizce kitap okuyabilir, yurt dışında rahatlıkla gidip ana dili İngilizce olan kişilerle iletişim kurabilirler. Bu seviyeye gelebilmek için dil kurslarında başarılı eğitmenlerden iyi bir eğitim almak önemli görülmektedir.

İngilizce Öğrenme Aşamaları

İngilizce dil öğrenme seviyeleri, temel anlamda kelime ve konuşma kalıpları bilgi seviyesine göre birbirinden farklılık göstermektedir. Doğal olan da bu şekilde seviyelere göre eğitim alarak İngilizce dilini en kısa sürede geliştirmek olmalıdır. Dil öğrenmeye yeni başlayan bir öğrenci, kelime bilgisi ve konuşma kalıpları bakımından çok kısıtlı bilgiye sahiptir. Bu seviyeler sayesinde kişi İngilizce dil bilgisini üst aşamalara çıkararak konuşma, yazma ve dinleme-anlama aşamalarında seviye atlayabilmektedir. The Common European Framework sistemiyle hayata geçirilen bu seviyeler genel olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olarak birbirinden ayrılmıştır.

Genel İngilizce Kursları Seviyeleri

Genel İngilizce dil kursu aşamaları, öğrencilerin kendi seviyelerine göre ana dili İngilizce olan eğitmenlerden özel dersler aldıkları bir sistemdir. Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Sınıflandırılması şu şekilde aşamalara sahiptir:

 • Temel seviye – A1, A2
 • Orta seviye B1, B2
 • İleri seviye C1, C2

İngilizce dili seviyenizi belirledikten sonra, uzman eğitmenlerden seviyelere göre İngilizce eğitimi alarak siz de istediğiniz dil gelişimini kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.